01 липня 2022 року

Україна отримала статус партнера-учасника Ініціативи трьох морів

21.06.2022 Кількість переглядів: 118

Про це оголосив президент Польщі Анджей Дуда.

Цей формат партнерства – новостворений. Така форма взаємодії адресована потенційним країнам-членам ЄС.

«Ми вирішили створити особливий, новий тип партнерства з Ініціативою трьох морів – окрім стратегічного партнерства – партнерство через участь. Це новий тип партнерства, який призначений не лише для України. Ми сьогодні дали його Україні, але ми виходимо з того, що таке ж партнерство можуть розділити й ті країни, які розташовані в Центральній Європі і не є членами Євросоюзу, але прагнуть до нього приєднатися», – пояснив Дуда.

Ініціативу трьох морів заснували у 2016 році як платформу економічного співробітництва між центральноєвропейськими країнами ЄС. Вона налічує 12 держав, що розташовані вздовж осі північ-південь від Балтійського моря до Адріатичного та Чорного морів.