Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
23 квітня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

В районі у 2017 році флюорографічним апаратом було обстежено 12390 осіб

23.03.2018 Кількість переглядів: 527

З 1996 року 24 березня всі країни світу відзначають як Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

У 2018 році Україна та весь світ будуть відзначати Всесвітній і Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом під гаслом «Єднаймося для подолання туберкульозу» («Unite to End TB»).

Не дивлячись на успіхи, туберкульоз залишається однією із найбільших загроз у світі. У 2014 році ТБ забрав життя 1,5 млн. людей. З 2014 року Україна вперше ввійшла до п’ятірки країн з найвищим тягарем хіміорезистентного туберкульозу. Протягом останніх років спостерігається зростання кількості випадків хіміорезистентного туберкульозу

Вперше виявлено хворих на туберкульоз по Хмільницькому району – 30 чол., (23 чол. в 2016р.).

В тому числі: туберкульоз органів дихання – 28 чол., (в 2016р. – 20 чол.); позалегеневий туберкульоз – 2 чол., (в 2016р. – 2 чол.); з деструкцією – 13 чол., (в 2016р. – 12 чол.); з бактеріовиділенням – 15 чол., (в 2016р. – 15 чол.).

Стаціонарним флюорографічним апаратом INDIascan 2016 року випуску за 2017 рік було обстежено 12 390 чол., (за 2016 рік ‒ 10 479 чол.). За період 2017 року виявлено 275 флюоропозитивних осіб.

З метою своєчасного виявлення хворих на туберкульоз та осіб, інфікованих мікобактеріями, проводяться обов’язкові профілактичні медичні огляди на туберкульоз в закладах охорони здоров’я незалежно від підпорядкованості (наказ МОЗ України від 15.05.2014 року № 327).

Медичний огляд на туберкульоз – це кілька послідовних кроків, що проводяться лікарем:

опитування (збір анамнезу життя та/або захворювання);
фізикальне обстеження (огляд, перкусія, пальпація, аускультація, вимірювання маси тіла);
рентгенівське обстеження за результатами опитування та фізикального обстеження;
бактеріологічне дослідження мокротиння на наявність збудника туберкульозу за результатами опитування та фізикального обстеження;
обстеження дітей з використанням специфічних внутрішньошкірних тестів за результатами опитування та фізикального обстеження.

Профілактичні медичні огляди обов’язково повинні проходити:

неповнолітні особи - щороку;
працівники окремих професій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення та/або виконанням робіт, під час здійснення яких є високий ризик зараження збудником захворювання на туберкульоз - щороку;
студенти вищих навчальних закладів - перед початком проходження виробничої практики, що передбачає виконання зазначених вище робіт;
особи, взяті під варту - протягом першої доби;
особи, які тримаються в установах виконання покарань - під час прибуття до цих установ, а надалі - не рідше одного разу на рік та за місяць до звільнення;
особи, звільнені з установ виконання покарань - протягом місяця після прибуття до місця проживання чи перебування;
особи, які відносяться до груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз - щороку.

Як відомо, інфікування туберкульозною паличкою не передбачає обов'язкового розвитку захворювання. Сьогодні мікобактерією туберкульозу інфікована третина населення Землі, а в Україні – 98%, з них хвороба розвивається лише у кожного десятого. Якщо у людини ослаблена імунна система, збудник почне активно розмножуватися та призведе до розвитку недуги.

Особи, які відносяться до груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз:

ВІЛ-інфіковані особи.
Особи, які контактують з хворими на туберкульоз (сімейні чи професійні контакти).
Особи із захворюваннями, що призводять до послаблення імунітету.
Курці та особи, що зловживають алкоголем чи вживають наркотики.
 Іммігранти та біженці з регіонів з високою захворюваністю на туберкульоз.
Особи, що перебувають за межею бідності, безробітні.
Особи без визначеного місця проживання.
Пацієнти психіатричних закладів.
Особи, які перебувають під вартою при відправленні їх до ізоляторів тимчасового тримання та особи, які утримуються або звільнились з установ виконання покарань.
Працівники пенітенціарних установ, психіатричних закладів та працівники закладів охорони здоров’я, які мають часті контакти з хворими на туберкульоз особами (проводять відповідні дослідження та аналізи).

 

Якщо Ви знайшли себе в якомусь із списків – зверніться до лікаря та пройдіть профілактичний медичний огляд на туберкульоз. Це може врятувати не лише Вас, а й Ваше оточення!

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація