Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
27 вересня 2022 року
для людей з обмeженими можливостями

В Україні спостерігається тенденція до "помолодшання" інсультів

22.09.2022 Кількість переглядів: 21

Інсульт «помолодшав». Про це під час засідання колегії Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА розповіла експерт ДОЗ та РОВА за фахом «Судинна неврологія», завідувачка 22 відділення КНП «ВОПНЛ ім. акад. О.І.Ющенка» Тетяна Височанська.  

 

Готуючись до засідання, експертна група опрацювала понад 1200 карт пацієнтів, аби оцінити дотримання вимог профільного пакета НСЗУ та чинного маршруту пацієнта. 

За шість місяців цього року на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я Вінниччини проліковано 2 745 хворих з інсультами.  

 «Пацієнти з підозрою на гострий інсульт, особливо ті, які перебувають в межах «терапевтичного вікна», підлягають екстреній госпіталізації в найближчий інсультний центр, який надає допомогу хворим, відповідно до вимог чинного профільного пакета НСЗУ. Обов’язковим є попереднє повідомлення чергового лікаря про екстрену госпіталізацію людини. Однак, ми бачимо, що не завжди «швидка» доправляє хворих за маршрутом. А це впливає на якість надання допомоги пацієнту, зокрема, проведення тромболізису», - зазначає Тетяна Височанська.  

У Вінницькій області в НСЗУ законтрактувались за пакетом надання медичної допомоги хворим з інсультом 9 закладів охорони здоров’я. А саме: 

КНП «ВМКЛ ШМД» 
КНП «Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня ВМР» 
КНП «ВМКЛ №1» 
КНП «ВОКПЛ ім. акад. О.І. Ющенка ВОР»  
КНП «Бершадська ОЛІЛ БМР» 
КНП «Жмеринська ЦРЛ» ЖМР 
КНП «М-Подільська ОЛІЛ» МПМР 
КНП «Немирівська міська лікарня» 
КНП «Ямпільська територіальна лікарня»   

На сьогодні є тенденція до «помолодшання» інсультів. Постає питання щодо того, де ж лікуються пацієнти молодого віку? 

"Хочу відзначити, що у 2020 році в інсультному відділенні обласної лікарні ім. акад О.І.Ющенка, 45% пацієнтів були віком до 60 років. Організація надання допомоги хворим з інсультами потребує подальшого удосконалення. Існує потреба в корекції чинного маршруту пацієнта з підозрою на інсульт, в першу чергу, з метою забезпечення ургентної допомоги. Екстрена медична допомога має тісно контактувати із лікувальними закладами, які законтрактовані на пакет медичної допомоги хворим з інсультом», - додала експерт профільного департаменту Тетяна Височанська.


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація