14 серпня 2022 року

Валерій Коровій взяв участь у засіданні позачергової 12-ї сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання

02.12.2016 Кількість переглядів: 485

Звертаючись до депутатів обласної Ради з приводу першого питання порядку денного щодо внесення змін до рішення 38 сесії обласної Ради 6 скликання від 24 червня 2015 року № 894 « Про проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області» очільник області наголосив на деяких ключових моментах:

«Очікується, що 8 грудня Верховна Рада прийме державний бюджет України. Принципово важливо,щоб у цьому державному бюджеті була врахована 21 об’єднана територіальна громада Вінницької області , 17 з яких зараз проводять вибори . Це важливо тому, що в разі прийняття сьогодні на сесії відповідного рішення, цим громадам у державному бюджеті на 2017 рік буде передбачено надходження 60% податку на доходи фізичних осіб, а також цільова субвенція на освіту, медицину, дотація на утримання комунальних закладів та окрема стабілізаційна дотація, яка може бути використана на розвиток інфраструктури громади. Мова йде практично про наділення фінансовими повноваженнями новоутворених територіальних громад області».

Валерій Коровій висловив прохання підтримати відповідний проект рішення : «Власне з цією метою голова обласної державної адміністрації звертався до обласної Ради по скликанню позачергової 12-ї сесії Вінницької обласної Ради»,- зазначив він.

З питання внесення змін до «Перспективного плану формування територій громад Вінницької області» поінформував присутніх перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.

За його словами , протягом січня − вересня в області утворилося 19 об'єднаних територіальних громад в 11-ти районах області. Однак їхні межі не відповідають тим, що були відображені в проекті Перспективного плану формування територій громад, який був затверджений обласною радою у червні 2015 року. Відтак виникла необхідність привести у відповідність межі утворених громад до проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області.

«Ухваливши ці зміни, ми зможемо перейти в прямі відносини з державним бюджетом, а створені громади потраплять у додаток до державного бюджету й отримають пряму субвенцію на освіту, медицину. Крім того, 60% податку з доходів фізичних осіб буде залишатися в цих громадах", − зазначив Андрій Гижко.

За результатами голосування 50 депутатів із 59 присутніх на сесії прийняли зміни до рішення 38 сесії обласної Ради 6 скликання від 24 червня 2015 року № 894 « Про проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області».

Загалом сьогодні депутати Вінницької облради розглянули 12 питань порядку денного, більшість з яких стосувались призначення та переукладення договорів із керівниками комунальних закладів.