Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
Малий Герб України
05 жовтня 2024 року
Facebook - логотип Twitter - логотип Instagam - логотип Youtube - логотип
Режим високої контрастності

Важливо, щоб люди відчули позитивні зміни та отримали більш якісне обслуговування під час реалізації реформи

06.11.2017 Кількість переглядів: 530

      Про це зазначив голова Хмільницької райдержадміністрації Євгеній Буткевич, коли говорив про реалізацію медичної реформи в районі сьогодні, 6 листопада, на щотижневій нараді за участю першого заступника голови райдержадміністрації Павла Горбатюка, заступника голови районної ради Анатолія Войцещука, керівників управлінь, відділів райдержадміністрації, організацій, установ району.

Про медичну реформу проінформувала учасників наради головний спеціаліст сектору охорони здоров'я та роботи з учасниками АТО на сході України Алла Сташко.

Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект щодо медичної реформи, яка стартує вже з наступного року. Медична реформа передбачає зміну фінансування системи охорони здоров’я.

Бюджетні кошти будуть спрямовуватись не на фінансування медичних закладів згідно кошторису, як зараз, а на оплату надання медичної послуги конкретній людині.  «Гроші йтимуть за пацієнтом» – в поліклініку, в лікарню, до сімейного лікаря, куди прийшла людина за медичною допомогою. Незалежно від місця знаходження і форми власності медзакладу. Пацієнт самостійно вибиратиме лікаря чи медзаклад, до якого звернутись, а держава – оплачуватиме його лікування.

    Буде створено Національну службу здоров’я (спеціальний орган виконавчої влади), яка перераховуватиме бюджетні кошти медичним закладам та лікарям-ФОПам за надання меддопомоги людям. Національна служба здоров’я України укладе угоди з усіма медичними закладами і гарантує фінансування відповідно до кількості пацієнтів, яким в цих закладах надають меддопомогу. Фінансування буде проводитись на умовах попередньої оплати. Людині потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Медичний заклад, лікар-ФОП повідомляє Національну службу здоров’я України  про кількість пацієнтів, з якими підписано угоди і Національна служба здоров’я України перераховує їм кошти за обслуговування громадян згідно з встановленими тарифами.

    Фінансування медичної допомоги через Національну службу здоров’я України забезпечить головне - єдині стандарти надання меддопомоги та рівний доступ до медичних послуг для кожного громадянина. Саме держава гарантуватиме, що кожному громадянину, який звернеться до сімейного лікаря, буде надано допомогу безкоштовно. Лікар гарантовано отримає гроші за свою роботу, згідно з встановленим тарифом, незалежно від того, де він працює – у великому місті чи сільській місцевості. Фінансування поліклініки, де працює лікар, амбулаторії чи лікаря-ФОПа буде відбуватись з державного бюджету і не залежатиме від фінансової спроможності місцевої громади. Воно залежатиме виключно від кількості громадян, яким в медзакладах надали допомогу.

    Реформа стартує з первинної ланки медичної допомоги. З наступного року за новою системою фінансування розпочнуть працювати лікарі первинної ланки – сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Українцям потрібно буде обрати сімейного лікаря (терапевта, педіатра) і підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Лікаря можна обрати незалежно від свого місця проживання, незалежно від того, де він працює – в поліклініці, приватній клініці чи має власну практику.

     Запроваджується програма медичних гарантій, буде визначено перелік медичних послуг, які на 100% оплачує держава. Перелік щороку визначатиметься Кабінетом Міністрів. Ці послуги та ліки громадяни дійсно отримають безкоштовно.

    Держава гарантує повну оплату необхідних медичних послуг і лікарських засобів на екстреному, паліативному й первинному рівні й частково на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівнях. Також гарантуються послуги медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років і допомоги у зв'язку з вагітністю і пологами. Окремо за рахунок коштів держбюджету фінансуватимуть програми суспільного здоров'я, заходи для боротьби з епідеміями, проведення медико-соціальної експертизи, а також діяльність, пов'язану з проведенням судово-медичної й судово-психіатричної експертиз тощо.

     Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, буде повністю оплачуватись державою. Для людини вона є безкоштовною. Ця допомога включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності.

     До гарантованого пакету послуг не входять естетична медицина, ліки недоведеної ефективності. Також необхідно буде повністю оплачувати вартість звернень до лікарень без направлення лікаря, крім екстреної допомоги.

     Оплата роботи лікаря буде залежати від кількості пацієнтів та якості послуг, які він їм надає. За такої системи лікар буде зацікавлений якісно лікувати, оскільки до поганого спеціаліста ніхто не прийде. Хороший лікар матиме більше пацієнтів і відповідно більшу зарплату.

    Якщо ви вже маєте лікаря, який вас влаштовує, ви можете підписати угоду з ним, якщо ні – запитайте рекомендацій у друзів, знайомих, або прийдіть до свого дільничного лікаря і поспілкуйтесь з ним, можливо, він вам сподобається. Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.

     Декларація підписується безстроково, тобто вам не потрібно буде перепідписувати її щороку. З іншого боку, якщо ви вирішите підписати угоду з іншим лікарем, ви зможете зробити це у будь-який час.

    Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

    Лікар внесе ваші дані у систему, роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас), – і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.

   На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо вам знадобиться допомога, а ви знаходитесь в іншому місті, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

    Лікар не має права відмовити вам у підписанні угоди, винятком є лише випадки, коли він вже має більше 2000 пацієнтів. Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Реформа сприятиме тому, що лікарі  та лікарні конкуруватимуть за пацієнта і будуть зацікавленні в підвищенні якості надання медичних послуг. Кожен українець знатиме, які медичні послуги оплатить держава і сам обиратиме  лікарню,  де зможе отримати ці послуги.

Фото без опису


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація