14 серпня 2022 року

Відбулася нарада, присвячена 25-й річниці Всеукраїнського референдуму за Незалежність

01.12.2016 Кількість переглядів: 489

1 грудня в залі засідань Хмільницької районної державної адміністрації відбулася урочиста нарада за участю керівників районних установ, управлінь, відділів райдержадміністрації, служб району з нагоди 25-ї річниці Всеукраїнського референдуму за Незалежність.

Про історичне значення Всеукраїнського референдуму для нашої держави та для громадян розповів заступник голови районної державної адміністрації Микола Чикотун.

1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому український народ підтвердив Акт незалежності України. У бюлетень референдуму було включено текст Акта, прийнятого Верховною Радою 24 серпня, і запитання : «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». У голосуванні взяли участь 31 891,7 тис. громадян, тобто 84,2 відсотка загальної кількості включених до списків. Із них на запитання бюлетеня відповіли «Так, підтверджую» 28 804,1 тис. громадян (90,3 % населення ).

В усіх 27 регіонах країни виборці підтримали Акт проголошення незалежності від 24 серпня 1991-го. Найменше - в Криму, але все одно це було більше половини голосів - 54,2%. Найбільше - на Тернопільщині (98,7%). Причинами такої високої політичної активності громадян України стали сформоване протягом багатьох століть прагнення українського народу до державотворення; віра народу у свої сили і можливості та розпочатий процес розпаду СРСР.

Насправді саме 1 грудня 1991 року Україна стала по-справжньому суверенною. Тепер незалежність була волею мільйонів, а не тільки 346 депутатів. Тільки після 1 грудня Україну почали визнавати інші країни світу.

1 грудня 1991 року назавжди вкарбоване у багатостраждальну історію державності українського народу.