Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
14 червня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

Відбувся навчальний візит до Республіки Польща

19.09.2016 Кількість переглядів: 590

12-15 вересня 2016 року офіційна делегація Вінницької області на чолі з головою Вінницької облдержадміністрації Валерієм Коровієм та у складі голів районних державних адміністрацій, в тому числі голови Хмільницької райдержадміністрації Євгенієм Буткевичем, міських голів міст обласного значення та народного депутата України Миколи Кучера  перебувала з навчальним  візитом у Сьвєнтокшинському воєводстві Республіки Польща.  

Основною метою  візиту було вивчення практичного досвіду щодо реформи децентралізації, передачі владних повноважень та залучення інвестицій з структурних фондів ЄС.
Члени делегації провели чимало зустрічей та перемовин з польськими колегами. Зокрема, 5 ознайомчо-пізнавальних зустрічей, навчальні семінари у форматі «запитання-відповідь», залові дискусії. Також делегація брала участь у виїзних дискусіях до гмін Єнджерув і Моравіца, де відбулись демонстрації реальних прикладів реформи, що вже реалізовані поляками протягом останніх 10-ти років.  
   В ході візиту українці зустрілися з експертами Маршалківської управи Сьвєнтокшиського воєводства, а саме із заступником директора Департаменту промоції, освіти, культури, спорту і туризму пані Евою Капел-Шньовською. Зустріч була присвячена темі системи самоврядування в Республіці Польща, завдань воєводств, повітів і гмін.
 
Радник Маршалка пан Кшиштоф Адамчик розповів українським гостям про етапи проведення адміністративної реформи у Польщі та позитивні сторони її реалізації. Про систему фінансування органів місцевого самоврядування, статті доходів і видатків поінформувала заступник Директора Департаменту бюджетів і фінансів пані Катажина Жьолковська. 
 
Вуйт гміни Моравіца  - пан Маріан Бурас на прикладі своєї гміни показав переваги реформи децентралізації для звичайних мешканців, підприємців та економічного і соціального стану гміни загалом. Під час її відвідин члени делегації Вінниччини побачили функціонування соціальних об'єктів, побудованих в рамках реформи, та їх користь для громади, зокрема Центр культури, критий басейн "Koral", центр кінного спорту, дитячий садок і навчально-виховний комплекс у Більче та спортивно-розважальний центр "BILCZA".
 В рамках візиту голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій провів офіційні переговори з керівництвом Сьвєнтокшиського воєводства, де сторони обговорили участь Вінницької області у європейській ініціативі Lagging Region.
  Крім того, вінниччани зустрілися з Президентом м.Кельце паном Войчехом Любавським та директором Департаменту управління фондами ЄС мерії Кельце паном Мячеславом Пастушком, з якими обговорили питання проведення спільних заходів у різних господарських сферах.
 
    Загалом делегація Вінницької області залишилась з приємним враженням від візиту і переповнена оптимізмом щодо майбутнього країни, адже поляки довели, що реформа децентралізації має позитивні сторони як для звичайних мешканців, так і для адміністративного устрою країни. 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація