Вінниччину обрано однією з платформ, де відкривається можливість реалізації Програми розвитку ООН щодо розбудови громадянського суспільства
20.10.2017 Кількість переглядів: 488
Сьогодні, заступник голови-директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк провів зустріч з експертами Програми розвитку ООН в Україні щодо становлення та розвитку суспільних інститутів, що утворюють громадянське суспільство на Вінниччині.
Зокрема, на зустрічі були присутні залучений експерт із проведення зовнішньої оцінки організацій громадянського суспільства Програми розвитку ООН в Україні Оксана Матусяк, спеціаліст з організаційного розвитку ІГС ПРООН в Україні Оксана Косенко та представник Вінницької обласної організації «Джерело надії» Алла Студілко.
«Варто відзначити, що на даний час одним з найпотужніших видів зброї, яким володіє Україна у боротьбі за незалежність і суверенітет, є сила її громадян і, особливо, громадянського суспільства. Саме це зумовило прийняття на державному рівні ряду законодавчо-нормативних актів, які визначають та впорядковують шляхи розвитку громадських об’єднань. Натомість обласна і місцева влада вживають всіх заходів, щодо створення сприятливих умов для розвитку організацій громадянського суспільства в області. Окрім того, надзвичайно приємно, що саме Вінниччину обрано однією з платформ, де відкривається можливість реалізації Програми розвитку ООН щодо розбудови громадянського суспільства», - зазначив Ігор Івасюк.
Також, до участі у зустрічі долучилась директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Наталя Заболотна, яка в свою чергу розповіла про досвід співпраці Департаменту з ГО «Джерело надії» - переможцем конкурсу на створення хабів з розвитку громадянського суспільства.
«З роботою даної громадської організації я знайома вже багато років. І з початку свого створення ГО «Джерело надії» активно включилась в протидію проблемі торгівлі людьми та користувалось підтримкою міжнародних донорів. В свою чергу, як державна організація, ми сприяли їм інформаційно та організаційно. Що стосується спільних заходів, зокрема в напрямку роботи з молоддю, то в 2008 році була віднайдена можливість профінансувати перший проект – утворення волонтерського центру в області в напрямку протидії торгівлі людьми. Таким чином, понад тисячу молодих вінничан пройшли відповідне навчання, отримали посвідчення волонтера та співпрацювали з місцевими структурними підрозділами саме в питаннях превентивної роботи з попередження торгівлі людьми», - зазначила Наталя Заболотна.
В свою чергу Алла Студілко подякувала за виявлену довіру та підтримку з боку представників органів влади та запевнила, що ГО «Джерело надії» й надалі сумлінно здійснюватиме свою діяльність, яка спрямована на захист прав і комплексний розвиток осіб, які постраждали від торгівлі людьми, внутрішньо переміщених осіб та активістів громадського сектору.