Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
25 травня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

Виявлено форметанат у болгарському перці

05.04.2024 Кількість переглядів: 12

Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує щодо повідомлення системи (RASFF) від 27 березня 2024 року № 2024.2121-fup4 стосовно виявлення форметанату в болгарському перці, походженням з Йорданії (виробник: JORDANIAN- PALESTINIAN AGRICULTURAL PRODUCTS MARKETING COMPANY), що експортувався з Польщі (оптовик: VITA FRUIT sp.z.o.o, Przeworsk) до України (отримувач: ТОВ «МОДЕНА УКРАЇНА», вул. Кільченська 5, м. Дніпро, Дніпропетровська обл., 49000).

Відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Чим небезпечний форметанат

Форметанат є інсектицидом та акарицидом, який застосовують для обробки насіння та деяких видів фруктів, таких як цитрусові, персики, нектарини, груші, яблука та помідори. Хімічно він відноситься до карбаматів і містить ще одну активну групу - формамідінову, яка визначає його вплив на комах.

Людина та тварини можуть отримувати цей хіміка через їжу, воду або вдихання. Симптоми гострого отруєння форметанатом включають нудоту, блювання, біль у животі, слинотечу, діарею, підвищену пітливість, порушення зору, слабкість, утруднене дихання та підвищення артеріального тиску. У випадках важкого отруєння може виникнути судома, а потерпілий може впасти в кому.

Ці ефекти зумовлені механізмом дії інсектицида: він обертає фермент ацетилхолінестеразу, який руйнує ацетилхолін, нейромедіатор, що бере участь у передачі сигналу від нервів до м'язів та в центральній нервовій системі.

Надлишок цього речовини в організмі призводить до порушення функціонування нейронів. Форметанат не має канцерогенних властивостей, і його хронічна токсичність для ссавців є слабко дослідженою.

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація