Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
02 грудня 2023 року
для людей з обмeженими можливостями

Впровадження у Хмільницькому районі програми «Доступні ліки»

10.04.2017 Кількість переглядів: 457

Саме про це поінформувала учасників щотижневої наради, яка відбулася сьогодні, 10 квітня, в залі засідань районної державної адміністрації провідний спеціаліст сектору охорони здоров»я та роботи з учасниками АТО  на сході України Хмільницької райдержадміністрації Алла Сташко.

З  квітня  стартувала Урядова програма «Доступні ліки» запровадження механізму відшкодування часткової вартості лікарських засобів під час  лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ типу, а саме Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 863від 09 листопада 2016 року «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів»тарозпорядження № 1013-рвід 30 листопада 2016 року«Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я».

З метою впровадження і реалізації відшкодування вартості лікарських засобів та покращення якості надання медичної допомоги населенню головою Хмільницької районної державної адміністрації прийнято відповідне розпорядження від 20.03.2017 року №99 «Про модернізацію первинного рівня надання медичної допомоги в частині запровадження інформаційних технологій в закладах сімейної медицини району», яким, створено районну робочу групу з вирішення питань  галузі охорони здоров’я в частині впровадження електронного реєстру пацієнтів та запровадження відшкодування вартості лікарських засобів.

    Наразі відбулось 2 засідання, на яких було обговорено та узгоджено механізм запровадження відшкодування вартості лікарських засобів та заключення договорів  на відшкодування вартості лікарських засобів мешканцям міста та району, а також розглянутопитання, щодо порядку укладання договорів та процедури проведення реімбурсації. Порядком передбачено звернення аптечних закладів, які мають намір працювати в даному напрямку та заключити договір для проведення подальшої роботи по відшкодуванню лікарських засобів.

Робочою групою було напрацьовано механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації), який поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

Державою визначенно пріоритетність  лікування цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Процедура отримання ліків складається з того, щопацієнт спочатку звертається до сімейного лікаря, за потребою, до вузького спеціаліста, а потім до сімейного лікаря після того сімейний лікар виписує рецепт на отримання ліків. Після того пацієнт звертається в аптечний заклад з позначкою «Доступні ліки», що означає що з даними аптечними закладами підписаний договір. Далі пацієнт отримує ліки,вартістьякихповністю або частково оплачує держава.

Аптеки на добровільних умовах підписують договір з лікувальними закладами та стають учасниками програми. Відповідно до підписаних договорів на Хмільниччині здійснюватимуть відпуск лікарських засобів, що будуть відшкодовуватись по програмі «Доступні ліки», в таких аптеках як: АПНВП «Візит»; ТОВ «Аптека №156»; КП «Центральна Хмільницька районна аптека № 265»; мережа аптек П.П. «Конекс» (3 пункти); комунальна аптека с.Уланів №94; ТОВ аптека « І.К.Вел». Також  і надалі працюємо щодо залучення до даної програми  інших аптек.

      Перед аптечними закладами поставленні і певні вимоги до участі у даній програмі, а саме:у кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший генерик (найдешевший препарат) та перелік цін відшкодування.

     Згідно наказу Міністерства Охорони здоров’я України затверджено реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 3 квітня 2017 року. Так наприклад серцево – судинний препарат:

Аміодарон (Amiodarone)

торгова назва  лікарського засобу Аміодарон

форма випуску таблетки ,

кількість одиниць лікарського засобу у споживчій упаковці 30,

Виробник Україна,

Ціна за упаковку  лікарського засобу становить – 43 грн.31 коп.,

Розмір відшкодування за упаковку лікарського засобу  становить– 43грн.31 коп.,

Сума доплати за упаковку 0 грн. Тобто людина нічого не доплочує, і отримує цей препарат на серцево – судинне захворювання безкоштоно.

Препарат Бісопролол (Bisoprolol)

торгова назва лікарського засобу Бікард

форма випуску таблетки вкриті плівкою оболонкою ,

кількість одиниць лікарського засобу у споживчій упаковці 30,

Найменування виробника,країна Іспанія,

Ціна за упаковку  лікарського засобу становить- 34 грн.30 коп.,

Розмір відшкодування за упаковку лікарського засобу  становить – 13грн.20коп.,

Сума доплати за упаковку, яку людина має доплатити становить –21грн.10 коп.

При захворюванні на БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ препарат:

Будесонід (Budesonide)

торгова назва  лікарського засобу БудесонідІзехейлер

форма випуску порошок для інгаляцій,

Найменування виробника,країна Фінляндія,

Ціна   лікарського засобу становить – 605 грн. 77 коп.,

Розмір відшкодування лікарського засобу  становить– 525грн.44коп.,

Сума яку доплочує людина становить -  80грн.32 коп.

 Препарат Сальбутамол

торгова назва лікарського засобу   Сальбутамол

форма випуску аерозоль для інгаляцій дозований,

Найменування виробника,країна   Франція,

Ціна лікарського засобу становить – 77 грн.99 коп.,

Розмір відшкодування препарату   становить– 70грн.34 коп.,

Сума доплати  пацієнта становить -  7 грн.60 коп.

 

При ДІАБЕТІ ІІ ТИПУ препарат:

Метформін (Metformin)

торгова назва лікарського засобу Метамін

Виробник Україна м. Суми,

Ціна за упаковку  лікарського засобу становить – 33 грн.84 коп.,

Розмір відшкодування за упаковку лікарського засобу  становить– 29грн.91 коп.,

Сума, яку доплочує  людина становить - 3грн.92 коп.

 

Аптека надає лікувальним установам фінансовий звіт та документальне підтвердження продажу лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримує повернення коштів. Контроль за використанням коштів здійснює райдержадміністрація.

У 2017 році на реалізацію програми Уряд виділив 500 млн гривень.

Хмільницькому району передбачено870 тис.грн. 

Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина міста та району необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень. Сьогодні важливо, щоб люди побачили, що програма працює.

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація