14 серпня 2022 року

Встановивши будинковий лічильник і утепливши будинок можна зекономити до 80% в оплаті за опалення

02.12.2016 Кількість переглядів: 476

«Будинковий та квартирний лічильник обліку спожитого тепла, встановлені разом із системою регулювання та утепленням будинку дають найбільший вплив на платіжку. Економія на оплаті за опалення може становити до 80% у разі якщо будинок добре утеплений» - на цьому наголошує заступник голови Вінницької облдержадміністрації Василь Броварник.

Перевага індивідуального теплового лічильника полягає в тому, що його встановлюють в квартирах разом із засобами регулювання, і споживач сплачує виключно за реально спожите ним тепло. Якщо в квартирі комфортна для проживання температура і немає потреби вмикати батареї, то відповідно рахунок за опалення буде маленьким. І навпаки: чим більше гріють батареї, тим більша платіжка.

«Тому і виходить, що трикімнатна, до прикладу квартира, може отримати менший рахунок, ніж двокімнатна (у обох випадках квартирні теплові лічильники). Бо одні мешканці почуваються комфортно при +20, інші +26, але за свій додатковий комфорт сплачують вони самі, а не всі мешканці будинку. При тому, всі мешканці будинку рівно сплачують за опалення місць загального користування» - відзначає Василь Броварник.

На жаль, будинків в Україні, де передбачено встановлення індивідуального теплового лічильника (однотрубна схема з горизонтальний розводкою), дуже мало – всього до 10%. Але, якщо у вас є така нагода, скористайтеся нею і платіть рівно стільки – скільки спожили тепла.