Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
25 травня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

З ІІІ кварталу використовуються нові коди ознак доходів

11.11.2020 Кількість переглядів: 408

З ІІІ кварталу для заповнення форми №1ДФ використовуються нові коди ознак доходів. ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує про внесення змін у додаток до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку. Зазначені зміни затверджено наказом Мінфіну від 26 травня 2020 року № 241 (далі — Наказ № 241).

 

Отож, по-перше вводяться нові ознаки доходів, які конкретизують узагальнені ознаки.  А саме, види доходів з ознакою 106 розподілені на ознаки:

106 – «Дохід від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду»;
195 – «Дохід від надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду, суборенду, емфітевзис»;
196 – «Дохід від надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в оренду або суборенду».
Окрім того, узагальнену ознаку 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку» розподілено на ознаки:
153 – «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому»;
197 – «Основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку».
По-друге, додана нова ознака 128 — «Сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів» (пп. 165.1.1 Податкового кодексу України). 
Додамо, що чинний Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку за ф. № 1 ДФ не змінюється. І оскільки Наказ № 241 набрав чинності з 1 липня 2020 року, то суб’єкти господарювання мають застосовувати нові ознаки доходів, починаючи із заповнення форми № 1ДФ за ІІІ квартал 2020 року.

 

Хмільницьке управління ГУ ДПС 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація