Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
02 березня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

З В Е Р Н Е Н Н Я до жителів міста Хмільника та Хмільницького району

09.06.2017 Кількість переглядів: 14327

Останнім часом спостерігається тенденція до збільшення випадків самовільного проникнення сторонніх осіб в електроустановки ПАТ «Вінницяобленерго» з метою крадіжок обладнання, виробів з кольорового металу та їх подальшого збуту.

Протягом 2017 року на об’єктах Товариства зловмисниками скоєно 11 крадіжок матеріалів та різноманітного енергетичного обладнання. Сума завданих Товариству збитків складає 215 тис грн.

Зокрема, 19 квітня 2017 р. невідомими особами під напругою скоєно крадіжку дроту з повітряної лінії 10 000 Вольт біля с.Житники Мурованокуриловецького району.

27 квітня 2017р. бригадою Літинських електромереж виявлено факт скоєння крадіжки дроту з повітряної лінії 10 000 Вольт між селами Горбівці та Соколівка (5,4 км). Проводиться розслідування подій, що призвели до скоєння крадіжки.

За даними фактами підрозділами поліції відкриті кримінальні провадження за ознаками злочину, передбаченого КК України.

Такий собі «нехитрий» бізнес в законодавстві України трактуються, як „умисне пошкодження або руйнування об’єктів електроенергетики”, за що передбачається не тільки штраф та виправні роботи, але й позбавлення волі на строк до 3 років. Крім того, ті самі дії вчинені повторно караються позбавленням волі на строк до 10 років. Крадіжка, що спричинила особливо тяжкі наслідки (загибель людини, перерва в енергопостачанні, що призвела до зупинки підприємств, порушень у роботі органів влади, лікарень, транспорту тощо) карається позбавленням волі на термін до 15 років із конфіскацією майна. Варто зазначити, якщо крадій діє з прямим умислом заподіяти вказані наслідки, то такий вчинок в сучасних складних умовах може кваліфікуватись за Кримінальним кодексом, як "Диверсія" зі всіма наступними важкими наслідками.

Над цим варто задуматись задля попередження ускладнення собі і без того не простого сьогодення.

Слід відзначити, що часто-густо значна частина побутових споживачів у відсутності в їхніх домівках електричної енергії змушена завдячувати саме таким «комерсантам». Адже на відновлення енергопостачання споживачам ПАТ «Вінницяобленерго» змушене нести значні матеріальні і людські затрати, що за теперішнього скрутного фінансового стану дуже проблематично.

Не зайвим буде нагадати, що ці крадіжки, крім завданої шкоди енергопостачанню споживачам, несуть із собою велику небезпеку життю і здоров’ю самим злодіям. Адже нещасні випадки із смертельним наслідком серед грабіжників обладнання електроустановок продовжують мати місце в сумній статистиці загиблих на електроустаткуванні. Прикро констатувати той факт, що жертвами таких «комерсантів» часто стають не вони самі, а зовсім не винні люди, на жаль в т.ч. і діти. Мабуть кожний погодиться з тим, що якийсь червонець-другий гривень, зароблений від вкраденого, не є рівноцінним обміном на довічне горе рідних і близьких за скаліченою чи загиблою дорогою людиною, тим більше дитиною.

З метою недопущення розкрадання майна енергопостачальної організації звертаємося до керівників підприємств, організацій, та установ, голів місцевих рад, голів вуличних комітетів, жителів міста і району, всіх споживачів електроенергії з попередженням і роз’ясненням про небезпечність та недопустимість таких випадків, а також про кримінальну відповідальність за їх скоєння.

Звертаємось до всіх громадян-споживачів електроенергії з проханням повідомляти чергового диспетчера електромереж по тел. 2-20-51 про факти можливого проведення невідомими особами (в т.ч. під виглядом працівників електромереж) будь-яких робіт на обладнанні ПАТ «Вінницяобленерго», про випадки крадіжок обладнання повітряних та кабельних ліній електропередач, трансформаторних підстанцій, а також інформацію, яка  допоможе в розкритті злочинів.

Конфіденційність гарантуємо.

Задумайтесь над тим, до чого може привести заподіяна кимось шкода.

Зупиняйте порушників!

 

Адміністрація СО «Хмільницькі ЕМ»


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація