Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
18 травня 2024 року
для людей з обмeженими можливостями

Законом №466 внесено зміни в оподаткуванні доходів нерезидентів

28.10.2020 Кількість переглядів: 517

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що Законом України від 16.01.2020 № 466-IX (далі – Закон №466) внесено зміни в оподаткуванні доходів нерезидентів, якими зокрема, доповнено перелік доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, що підлягають оподаткуванню відповідно до пп. 141.4.1 п. 141.4 ст.141 ПКУ.

 

Відтак, окрім доходів, що оподатковуються за ставкою 15 відсотків, якщо іншого не передбачено нормами міжнародного договору з відповідною країною, змінами, внесеними Законом № 466, передбачено оподаткування суми фрахту, що сплачується нерезиденту резидентом, у тому числі фізичною особою - підприємцем, фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, або суб'єктом господарювання (юридичною особою чи фізичною особою підприємцем), який обрав спрощену систему оподаткування, або іншим нерезидентом, який провадить господарську діяльність через постійне представництво за договорами фрахту.

Така сума фрахту оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів.

При цьому, базою для оподаткування є базова ставка такого фрахту, а особами, уповноваженими справляти податок та вносити його до бюджету, є резидент, який виплачує такі доходи, незалежно від того, чи є він платником податку, а також суб'єктом спрощеного оподаткування.

Також, пп. 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 ПКУ передбачено сплату податку резидентами (у тому числі фізичними особами - підприємцями, фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, або суб'єктами господарювання (юридичними особами чи фізичними особами - підприємцями), які обрали спрощену систему оподаткування) при виплаті доходів нерезиденту за виробництво та/або розповсюдження реклами.

Під час такої виплати сплачується податок за ставкою 20 відсотків суми таких виплат за власний рахунок.

Звертаємо увагу, що Законом № 466 внесено зміни і до порядку оподаткування прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво.

Так, відповідно до пп. 133.2.2 п. 133.2 ст. 133 ПКУ, платниками податку на прибуток є нерезиденти, які здійснюють господарську діяльність на території України через постійне представництво та/або отримують доходи із джерелом походження з України, та інші нерезиденти, на яких покладено обов'язок сплачувати податок у порядку, встановленому цим розділом.

Суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються в загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який провадить свою діяльність незалежно від такого нерезидента.

Постійне представництво визначає обсяг оподатковуваного прибутку, отриманого протягом звітного (податкового) періоду, відповідно до принципу «витягнутої руки». Оподатковуваний прибуток постійного представництва має відповідати прибутку незалежного підприємства, що здійснює таку саму або аналогічну діяльність у таких самих або аналогічних умовах і діє в повній незалежності від нерезидента, постійним представництвом якого воно є.

Обсяг оподатковуваного прибутку постійного представництва розраховується відповідно до положень ст. 39 ПКУ.

Отже, починаючи з 23.05.2020, постійні представництва нерезидентів мають визначати оподатковуваний прибуток у загальному порядку, встановленому для платників податку на прибуток підприємств, але з урахуванням принципу «витягнутої руки».

Сектор пресслужби ГУ ДПС у Вінницькій області

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація