Хмільницкий район - прапор
Хмільницька районна державна адміністрація
Офіційний сайт
03 грудня 2023 року
для людей з обмeженими можливостями

Значення розчиненого кисню у воді водойм

20.09.2023 Кількість переглядів: 26

     Розчинений кисень є важливим компонентом для оцінки санітарного стану водойми, окрім інших хімічних речовин та різних забруднень мікроорганізмами. Зниження вмісту розчиненого кисню вказує на різку зміну біологічних процесів у водоймі, на забруднення речовинами, які біохімічно інтенсивно окислюються. Вміст розчиненого кисню у воді залежить і від природних факторів: атмосферного тиску, температури води, вмісту в ній розчинених солей.

 

    Розчинений кисень - кількість кисню, що міститься в 1 л води. Кисень повітря дифундує у воду і розчиняється в ній. Деяка кількість кисню утворюється внаслідок життєдіяльності хлорофільних водоростей. Поряд із збагаченням води киснем він витрачається на біохімічне окислення органічних речовин (процеси самоочищення водойми) і дихання аеробних гідробіонтів (організмів, пристосованих до життя у водному середовищі), зокрема риб. Аби не порушувалися процеси самоочищення і не гинули гідробіонти, вміст кисню у воді водойми не повинен бути менше ніж 4 мг/л. При надходженні у водойму стічних вод, які містять велику кількість органічних речовин, підвищується БПК і зменшується розчинений кисень, який витрачається на окислення органіки.

      На жаль, самостійно визначити рівень кисню у воді неможливо. Але захистити вас може лише вчасно проведений аналіз води, а допомогти в цьому можуть спеціалісти санітарно-гігієнічної лабораторії ВСП Хмільницький РВ ДУ «Вінницький обласний  центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», який знаходиться за адресою: м Хмільник, вул. Виноградна,7.

                Звертайтесь до нас, ми раді Вам допомогти!

 

ВСП  Хмільницький РВ  ДУ «ВОЦКПХ МОЗУ»                                                                                 

 


E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація